Adorea Olomouc

Adresa Olomouc
Telefon +420 603 857 848
E-mail: adorea@email.cz
Web: https://www.adoreaolomouc.cz/
Jsme na sociálních sítích: facebook instagram youtube
Spolek Adorea byl založen v roce 1998. Zabývá se studiem, nácvikem, předváděním a popularizací šermu. Tvorbou choreografií, výukou scénického šermu a přípravou herců na akční scény.

Zaměřujeme se o co nejvěrnější zpracování historického šermu a bojových řemesel. V nácviku nám pomáhají jak dochované učebnice starých šermířských mistrů, tak i zkušenosti moderní kaskadérské školy.

Snažíme se o udržení a rozvoj odkazu šermířského mistra Petera Kozy a jeho školy evropských bojových umění Magisterium a jsme součástí školy šermu Paridon.

Občanské sdružení Adorea má v současné době osm členů, dva bubeníky, dále spolupracuje s kvalitními šermíři, tanečnicemi, kejklíři a hudebníky.

Připravujeme programy pro veřejnost, soukromé či firemní akce (např. rauty, plesy), účastníme se historických dnů a městských slavností. Členové se účastnili mnoha filmových natáčení, divadelních představení, komponovaných show, šermířských choreografií, duelů, hromadných šarvátek a bitev.

Máme zkušenosti s mnoha vystoupeními v zahraničí, např. v USA, Holandsku, Španělsku, Slovinsku, Slovensku, Německu, Polsku, Itálii, Turecku a kaskadérskými scénami na filmových natáčení a v komponovaných programech viz. reference.

Jsme organizátory jednoho z největších historických festivalů na Moravě – Festival vojenské historie Helfštýn.
Nejčtenější