Olomouc hostila populární běžecký závod ČEZ RunTour
Profilovka
24. 07. 2024.

OLOMOUC - V sobotu 20. července se Olomouc stala pátým městem, které hostilo populární běžecký závod ČEZ RunTour. Akce přilákala dvě tisícovky běžců všech úrovní, od elitních až po amatérské, včetně dětí, které běžely se svými rodiči. Náměstek Olomouckého kraje Jan Šafařík se zúčastnil za kraj.

Na olomouckém ČEZ RunTour se běželo pro radost, rekordy i dobrou věc

Závod zahájily stovky dětí v Lupilu bězích na 500 a 1000 metrů, následoval rodinný běh na tři kilometry. Nejoblíbenějším závodem byl PUMA RUN na pět kilometrů, kde zvítězili Josef Novák (16:24) a Barbora Vahalíková (18:42). Hlavní desetikilometrový závod ČEZ RUN vyhráli Vojtěch Novák (33:21) a slovenská olympionička Katarína Pejpková (36:44), následovaná olympioničkou Evou Vrabcovou Nývltovou (37:32).

Středoškolské týmy soutěžily ve štafetovém závodu Záškoláci regionu o 30 tisíc korun pro svou školu. Zvítězila SOŠ Nové Město na Moravě.

ČEZ RunTour není jen o závodění – 50 Kč z každého startovného bylo věnováno Nadaci Leontinka, která pomáhá nevidomým mladým lidem zlepšit kvalitu jejich života.

Zdroj: Olomoucký kraj