VÝZNAMNÉ OCENĚNÍ V SOUTĚŽI BÍLÝ SLON

V prostorách kláštera ve Fulneku proběhlo vyhlášení soutěže o odchov roku nazvané Bílý slon. V silné konkurenci 20 kvalitních odchovů z českých a slovenských zoologických zahrad v kategorii Ptáci se vousák senegalský umístil na třetím místě, což je v této kategorii úspěch po 15 letech. Z olomoucké zoo se naposledy z opeřenců prosadil odchov zoborožců šedolících v roce 2009.

„Tohoto ocenění v prestižní chovatelské soutěži si velmi vážíme a rád bych jmenovitě poděkoval týmu chovatelů, který se nejen o vousáky senegalské příkladně stará a na samotném odchovu má lví podíl – Filipovi Vařekovi, Vojtěchovi Maškovi a Monice Davidové,“ uvádí kurátor ptáků MVDr. Jan Kirner. Soutěž o odchov roku má dlouhou tradici.

Pořádá ji zapsaný spolek Česká zoo a ocenění za chovatelskou práci předává již dlouhých 30 let. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnilo mnoho zástupců zoologických zahrad z Česka a Slovenska. Prvoodchov vousáka senegalského „předstihl“ pouze odchov ledňáka modrokřídlého ze Zoo Hodonín a asistovaný odchov dvojzoborožce indického od kolegů ze Zoo Zlín, který se zcela po právu umístil na prvním místě.Nejčtenější